תרומה- פינוי ירושה

נתינה הינה הרצון של אדם אחד לשמח אדם אחר. ירושה הינה גם סוג של נתינה, אך היא אינה בהכרח משמחת את האדם המקבל. סיטואציה בה אדם יורש דירה מלאה ברכוש לא תמיד משמחת כיוון שיש להתמודד נפשית ומבצעית במיון הדברים ולהיפטר מחלק גדול מהם. העברת ציוד שלאדם אחד אין שימוש בו לאדם אחר שיימצא בו שימוש, הינו מסוג הנתינה שמשמח אחרים. אז איך מבצעים נתינה שכזאת בשעת משבר, ובכלל איך יודעים איזו עמותה מתאימה, היכן ניתן למסור מבלי לפגוע ולעשות כל זאת בצורה מסודרת?

מענה

חברות העוסקות במלאכת פינוי ירושה ידעו לספק את התשובות לשאלות הנ"ל. אומנם לא כל החברות שבתחום נוהגות כך, אך כיום ניתן למצוא חברות שיציעו שירותים שאתה כיורש, החברה המפנה והאנשים הנזקקים ימצאו בהם ערך רב. הדבר מתאפשר ע"י שיתוף פעולה בינך לבין החברה. בעיקרון חברות אלו יעזרו ליורש בפינוי הדירה על כל תכולתה, (דבר המשאיר אותך רק עם הנכס והחפצים הרצויים לך) ובתמורה חברת פינוי ירושה תיקח מהעיזבון כל מה שימצא כבעל ערך לדעתה, את השאר הם ידאגו להעביר לנזקקים.

חשיבות התרומה

תרומה הינה מצווה חשוב ביותר. היא מחברת בין האדם לאלוהים, בין זמן למקום. וכשמדובר במצווה הנעשית כפועל יוצא של אדם ניפטר, הערך הינו עליון. כאשר אתם פונים לחברה העוסקת במלאכת פינוי ירושה, הקפידו שהחברה נוהגת לתרום את הציוד שאין לה בו צורך. וודאו עם החברה עם אלו עמותת היא עובדת, היכן נמצאות האגודות השונות, וודאו שהאגודות אכן תומכות במשפחות במצוקה כלכלית, ולא עושות רווח אישי על הציוד שהן מקבלות.

יתרונות

היתרון הגדול בשימוש בחברה המבצעת פינוי ירושה על פני עשייה עצמאית, מתרכז בשתי סיבות עיקריות. הראשונה מושרשת בידע ובניסיון העשיר של חברה מקצועית. חברות מקצועיות צברו כבר ניסיון רב של מציאת המקומות הראויים לתרומה, ומהצד השני האגודות כבר מכירות אותן ויודעות לקשר אותן הלאה ולהיות יותר ספציפיים בצרכים שלהם. יתרון שני מתמקד לגמרי ביורש שמרוויח את ההטבות שמסביב, הטבות כגון עזרה ללא כסף במיון, אריזה ופינוי.