תופעות משנה של אגרנות כפייתית וסיוע בדמות פינוי דירה

עצם התופעה של אגרנות כפייתית היא התמודדות לא קלה עבור מי שמתמודד עימה, הקושי לחיות בדירה עמוסה בחפצים הוא גדול ואגרנים כפייתיים סובלים מהעומס בדירה אך לא מצליחים להביא את עצמם לארגן את הדירה ולהפטר מחפצים מיותרים.  אבל מעבר לקושי לחיות בדירה עמוסת חפצים והחרדה מפרידה מכול חפץ, יש בעיות משנה שנלוות לאגרנות כפייתית ומקשה על חייהם של אגרנים כפייתיים.

פגיעה בזוגיות ובמשפחה

פינוי דירה

פינוי דירה

כך למשל זה די נפוץ שאגרנים כפייתיים נפרדים מבני זוגם על רקע מצב הבית והבעיה של האגרנות הם נשארים לרוב לבד וללא זוגיות. יש גם מקרים שילדים גדולים עוזבים את הבית על רקע הבעיה. כך אגרנים כפייתיים נשארים לבד והבעיה במקום להיפתר אפילו מתגברת, והאגרן כבר לא עושה יותר מאמץ לפנות ולנקות ולארגן את הבית. הבדידות של האגרן הכפייתי מחמירה את מצבו ומקצינה את הבעיה.

אגרנות כפייתית ומשבר רגשי

אגרנות כפייתית היא לעתים סימפטום של משבר רגשי כלשהו. לעתים לאחר משבר רגשי או משבר בין אישי אנשים מתחילים לאגור חפצים. כמו למשל אחרי גירושין קשים אנשים לעתים מתחילים לפתח תופעות כמו אגרנות כפייתית.

פיתרונות אפשריים

כאשר הבית עמוס בחפצים, פעמים רבות דווקא מישהו מבחוץ, אדם שלא שופט ולא מעביר ביקורת הוא זה שבאמת עוזר לטפל בבעיית האגרנות, חברת פינוי דירה או פינוי דירות מסייעת להתמודד עם הקושי של אגרנות כפייתית ועוזרת להפטר מכול החפצים הרבים אשר ממלאים את הבית.

תחליף לרגשות רגילים

יש מצבים בהם אנשים כול כך כואבים ופגועים שהם מפסיקים לחוש רגשות רגילים כמו עצב או שמחה וכול התפקוד הרגשי שלהם מתנקז לכדי התנהגות שנותנת להם נחמה. אצל אגרנים כפייתיים, פעמים רבות הקנייה של חפצים או איסוף חפצים נותן להם כוח ושליטה וסיפוק שהם כבר לא חשים בשום תחום בחייהם. במצבים כאלה שיכולים להימשך על פני שנים, אגרנים כפייתיים רוכשים עוד ועוד חפצים או אוספים עוד ועוד חפצים עד כי אין להם כבר כמעט מקום בבית לגור בו, זה מצב קשה ובלתי נשלט. חברת פינוי דירה תאפשר להפטר מהחפצים ולנסות לסגל התנהגות בריאה ופרודוקטיבית יותר.