שלבים בביצוע פינוי ירושות

דירה שהתקבלה בירושה היא בסופו של דבר ברכה. מדובר בנכס השווה כסף רב ואם משקיעים בשיפוץ רציני הדבר מעלה את ערכה בהרבה. עם זאת, כדי להגיע לשלב בו נהנים מהפירות יש קודם כל לפנות אותה ולנקות אותה היטב. איך עושים זאת? האם לבד או בשירות מקצועי? כל זה במאמר שלפניכם. 

שלב ראשון: להחליט על חיפוש חברה ולא ביצוע עצמי 

השלב הראשון בתהליך הוא חיפוש חברה מקצועית. אל תתפתו לקחת על עצמכם את הפרוייקט. זהו פרוייקט רחב היקף יותר ממה שנדמה. הוא גוזל זמן רב, מאמץ, יש צורך לדאוג לציוד המתאים לאיסוף כל הפסולת וכיוון שלרוב האנשים אין מכולה גדולה או משאית, יש להסתובב הלוך ושוב כדי לזרוק את הפסולת. חברת פינוי ירושות מקצועית מגיעה עם צוות מיומן ועם ציוד עזר כמו אריזות מסוגים שונים, מנוף להרמת ציוד כבד, מכולה לפינוי כל התכולה בבת אחת. חברה גם תמצא שימוש חוזר לחפצים שאתם הייתם זורקים לפח כמו ריהוט ישן, חפצי נוי ועוד. 

שלב שני: לחפש חברה מקצועית 

בחיפוש חברה מקצועית חפשו קודם כל רק חברות אשר פינוי ירושות או לפחות פינוי נכסים הוא תחום העיסוק שלה. אל תבחרו חברות ניקיון או הובלות שנותנות את השירות בין לבין. אם יש לכם המלצה על חברה הדבר יחסוך לכם חיפושים. אם לא- בדקו לפי אתרי אינטרנט של חברות ודברו עם החברה. היא צריכה להיות ותיקה, עם צוות גדול, ציוד מתאים, רצוי כזו שמוכרת תכולה בשווקים או לחנויות וכך מוצאת שימוש חוזר לחפצים וצריך שיהיה לה אישור השלכת אשפה באתר מורשה. 

שלב שלישי: פגישה עם החברה 

לאחר שמצאתם חברה קבעו עימה פגישה. בפגישה הראו לנציג החברה את הדירה, איזו תכולה יש בה. הוא מצידו יוכל להציע הצעת מחיר לפי נתוני השטח, ביניהם: קומה, הימצאות מעלית בבניין ועוד. 

שלב רביעי: חוזה 

חתמו על חוזה בו תסכמו הכל מראש. סכמו מה כוללת העבודה- האם מעבר לפינוי וניקיון גם צביעה או שיפוצים- ישנן חברות פינוי ירושות שמציעות זאת וגם מה קורה במקרה של נזק. 

שלב חמישי: הפינוי 

ביום הפינוי היו נוכחים בדירה מדי פעם כדי לבדוק שהחברה עושה עבודתה ולענות על שאלות באשר לחפצים מסויימים.