פינוי עצמאי או מקצועי

עבור פינוי דירות יש מספר אפשרויות העומדות בפני בעלי הדירה הצריכים פינוי. כמובן שניתן לבצע את הפינוי באופן עצמאי, תוך השקעת הזמן, המאמץ והכסף לכך, וזאת במידה ויש באפשרותכם וביכולתכם באמת לבצע את הפינוי כמו שצריך. אפשרות נוספת היא העסקת חברה מומחית לפינוי דירה אשר תבצע עבורכם את הפינוי והניקיון של הדירה, כמו כן ישנן חברות אשר מציעות שירותים נוספים אשר אולי תצטרכו בדירה שלכם כמו תיקונים, הדברה או שירותים אחרים. הבחירה בין פינוי עצמאי או מקצועי היא כמובן של בעלי הדירה וצריכה להגיע מתוך הידיעה וההבנה של היכולות והדרישות שלהם מהדירה, מהזמן לביצוע, וכמובן ממצב הדירה והסיבה לפינוי.

קודם כל…

ראשית, יש להבין מאיפה מגיע הצורך לפינוי הדירה, האם מדובר בפינוי מוחלט או חלקי, האם מדובר בדירה חדשה יחסית או ישנה, דירה מוזנחת במיוחד או לא, האם קיים דייר שאמור לחזור להתגורר בדירה לאחר הפינוי או שמה הדירה תיועד למכירה או השכרה לאחר מכן. כל הגורמים הנ"ל צריכים להילקח בחשבון כאשר אתם חושבים על פינוי הדירה שלכם. במידה ומדובר בדירה מוזנחת במיוחד או בדירה בעלת תכולה רבה אשר דורשת פינוי, כדאי לכם לשקול את אפשרות העסקת חברה חיצונית, שכן לבצע פינוי מאסיבי ובנוסף לבצע ניקיון יסודי לדירה מוזנחת יכול להיות משימה לא פשוטה אשר תדרוש מכם זמן ומאמצים רבים בנוסף להשקעת כסף רב.

לבסוף…

לאחר ההבנה של ממה נובע הצורך לפינוי, מה המצב הדירה וכו' עליכם להחליט מה ברצונכם לעשות עם הדירה בהמשך. אם מדובר בדירה עם דייר בעל הפרעת אגרנות כפייתית או דייר קשיש או בעל נכות, יש צורך בפינוי מהיר ויעיל על מנת שהדייר יוכל לחזור להתגורר בדירה. במקרים של פינוי מוחלט לצורך מכירה או השכרה עתידית לרוב מצרפים לתהליך הפינוי גם משימות שיפוץ כלשהן על מנת להכין את הנכס למגורים עתידיים ולהעלות את שווי הנכס. גם במקרים כאלה העסקת חברה מומחית היא יתרון מאחר ורוב החברות בעלות ניסיון רב בהתמודדות עם מקרים רגישים כמו אגרנים כפייתיים ובנוסף חברות רבות יכולות להציע עסקאות משתלמות של פינוי הדירה בנוסף לשיפוץ והשבחת הנכס.