פינוי דירות מאגרנות כפייתית של מכשירי חשמל שנאספו או נקנו

אגרנות כפייתית

מחפשים פינוי דירה מלאה במכשירי חשמל, רהיטים וגרוטאות? מכירים מקרוב אגרן כפייתי שאוגר בביתו כמויות עצומות של מכשירי חשמל? מחפשים חברה אמינה, מקצועית ויסודית? מחפשים חברה שתוכלו לסמוך עליה?

פינוי דירות מאגרנות כפייתית של מכשירי חשמל שנאספו או נקנו, אינה עבודה פשוטה כלל, ואפילו לעיתים עלולה להיות מסוכנת מאוד.
לכן, במידה ואתם מכירים בן משפחה, חבר קרוב או שכן אהוב, הגעתם למקום הנכון.

מהי אגרנות כפייתית של מכשירי חשמל?
כדי שנבין מהי אגרנות כפייתית של מכשירי חשמל, חשוב שנבין מהי אגרנות כפייתית.
מהי אגרנות כפייתית?
אגרנות  קלינית הינה בעצם כאשר אדם אוגר בצורה מופרזת ומוגזמת, ודואג לשמר כל חומר, מכשיר, רהיט או חפץ עד כדי כך שזה מפריע לתפקוד היום יומי שלו, ויוצר מפגע תברואתי או סכנה פוטנציאלית עבור הסביבה.
אגרנות לעתים קרובות מתפתחת לתוך מעגל קסמים שבו האדם הסובל מההפרעה כמעט והופך ללכוד בתוך ביתו בשל ההיקף העצום של עומס החפצים וערימות הפריטים שנאספו ונאגרו בכל פינה בבית. מאפייני האגרנות הם:
קושי בהיפטרות וזריקת פריטים וחפצים- זאת בשל העובדה כי האגרנים מייחסים ומפתחים רגשות וערכים סנטימנטאליים לכל פריט וחפץ שברשותם, רכישת מופרזת והתנהגויות אגירה כרוניות. אגרנות כפייתית בדרך כלל מתחילה בגיל מוקדם יחסית ונוטה להחמיר עם השנים. ההערכה הכללית היא כי מדובר ב- 2% -5% מהאוכלוסייה שסובלים מאגרנות כפייתית.

מהם הפחדים של האגרנים?
פחדים שדווחו על ידי אגרנים כוללים בין השאר, דאגות לגבי אובדן פריטים, חפצים, רהיטים או מוצרי חשמל אשר עשויים להידרש להם בשלב מאוחר יותר ואמונה מוגזמת על החשיבות של חפץ חומרי, כאשר סימן ההיכר של אותם אנשים הוא שהם נוטים לפתח קשר רגשי מוגזם לאותם חפצים, בנוסף, קשיים בקבלת החלטות וארגון, רצון בפרפקציוניזם פתולוגי כמעט, ונטייה להימנעות ממצבים חברתיים.
את האגרנים הקניינים תאפיין קומפולסיביות לקניות יתר או איסוף של חפצים ופריטים כמו גם צורות שונות ומגוונות של רכישה (כמו למשל, חיסכון בשליחת דואר ושימוש בדואר רגיל, דואר אלקטרוני, והודעות טלפוניות).

מהי השפעת האגרנות?
אגרנות מעכבת עיסוק וחיים חברתיים. במצבים שיש לאגרן משפחה וחברים קיים הצורך והרצון לבוא אל ביתו של האגרן אך בגלל העומס המוגזם תנאי החיים הופכים להיות נוראיים, ויותר מכך, בדרך כלל, האגרנים לא יאפשרו לאחרים לבקר ועלולים להמציא אינסוף תירוצים וסיבות רק כדי למנוע מאנשים לבקר אצלם. יתר על כן, קשרים רומנטיים אינם אפשריים כלל, כיוון שרוב האנשים נמנעים מקשר עם אדם המתגורר בעומס, זוהמה, וכאוס.

איך תזהו אגרן של מוצרי חשמל? הנה כמה דוגמאות להתנהגויות של אגרן
האגרן אינו מסוגל לזרוק מוצרי חשמל ישנים שהם ללא ספק אשפה, ומצד שני אחד גם עלול להעמיס בחללי המגורים שלו מוצרי חשמל שהם אינם אשפה. התנהגות נפוצה של אגרן היא שתוכלו למצוא אצלם מוצרים חדשים, אשר מעולם לא נעשה בהם שימוש. ואף, בחלק מהבתים תמצאו מכשירים חדשים שאפילו לא הוסרו מאריזתם המקורית או שעדיין מצורף עליהם תגי מחיר. אצל האגרנים הכפייתיים יש ערימות מעורבבות של מכשירי חשמל חדשים יחד עם זבל וגרוטאות. רבים מהאגרנים מדווחים על כך כי הם לא רוצים "לבזבז" מכשיר שעדיין יש לו אורך חיים שימושי. לפיכך, הם עשויים להמציא לו סיבות מוסריות כדי לשמור את המכשיר.

מדוע האגרנים חשים ומרגישים כי האשפה והחפצים הם האוצר שלהם?
ההבדל העצום בין אגרנים לבין אספנים הינו בהיקף ובמגוון של האוספים והערימות.
בנוסף על כך, האגרנים חשים קשר רגשי לאובייקט ומקשרים את אותו אובייקט עם אדם מסוים, מקום, אירוע או זמן.
הפריטים הופכים להיות חלק מזהות האדם. רגשות של צער ואובדן יכול ללוות את האגרן ברגע שיצטרך להיפטר או לזרוק את אותם חפצים או פריטים, בדומה לאובדן של אדם קרוב.
יתר על כן, ישנה גם הנטייה להקצות לאנשים איכויות דומות לאלו של החפצים. לדוגמה, אחד המחקרים דיווח על מקרה בו אישה רכשה תריסר בובות דרך פרסומת שראתה בטלוויזיה כיוון שחשה מבוהלת והאמינה בכך שהבובות היו נפגעות ממש לולא רכשה אותם.

איך תוכלו לפנות בית של אגרן כפייתי?
אגרנים כפייתיים שנוטים לאסוף או לקנות בכמויות מוגזמות וקיצוניות מכשירי חשמל מכל מקום, בדרך כלל תמיד לא יוכלו לעזור לעצמם ולא יהיו מודעים להפרעה שלהם, זאת בשל העובדה שהם מפתחים רגשות וערכים סנטימנטאליים לאותם חפצים ומכישים, לכן אותם אגרנים זקוקים לעזרה מקצועית ואיכותית.
את העזרה הם יצטרכו לקבל מאנשים קרובים להם כמו בני משפחה וחברים או גם אנשי מקצוע, לכן חשוב שתדעו אגרנות כפייתית היא הפרעה שהולכת ונהיית יותר קשה וקיצונית בכל יום שעובר, אל תקלו ראש בנושא, חשוב לעזור לאותם אנשים שזקוקים לעזרתכם, בנוסך לכך, האגרנות עצמה עלולה להיות מסוכנת ביותר לבריאות האגרן והסובבים אותו, בגלל העבודה שהם אוספים את אותם פריטים ממקומות כמו הרחוב, אותם מכשירים יכולים להיות מזוהמים ורמת ההיגיינה שואפת לאפס.
לכן, על מנת שתוכלו לפנות בית של אגרן תהיו זקוקים לחברה מקצועית בתחום, חברה שתעשה עבורכם את העבודה. מכשירי החשמל עלולים להיות כבדים ומסוכנים ביותר וכאשר יוצאים לעבודת פינוי דירת אגרן חשוב לשים לב שיש ברשותכם את הציוד והמיגון הראויים והמתאימים לעבודה.

מי עושה פינוי דירות של אגרנים ממכשירי חשמל?
חברת שי ניקיון, הינה החברה המובילה בארץ בפינוי וניקיון דירות של אגרנים כפייתיים, אפילו אגרנים שאוגרים מכשירי חשמל, החברה בעלת ותק ומוניטין שמעל ל-20 שנה בתחום, כמו גם שהם מגיעים לכל מקום ברחבי הארץ, אפילו לדירות ובתים שהגישה אליהם יותר מורכבת.
צוות העובדים של החברה מכיל עובדי ניקיון ופינוי בעלי ותק וניסיון של שנים בתחום, הצוות נבחר בקפידה רבה, ואת החברה מובילים ערכים של: יסודיות, מקצועיות, שירותיות, אדיבות ועוד.

לכן, אם אתם מחפשים חברת פינוי שתפנה עבורכם בתים עמוסים במיוחד, אל תהססו, צרו קשר עוד היום עם חברת שי פינוי וניקיון בתים ודירות של אגרנים כפייתיים, החברה תגיע לבית ותפנה עבורכם בתים ודירות עמוסים במיוחד בעזרת משאיות ומכולות שברשותם ובשימוש בחומרי הניקיון המובילים ביותר והאפקטיביים ביותר, חומרי הניקיון הינם ברמה ותקן בינלאומי, יתר על כן, חשוב לציין שאת הפסולת והגרוטאות הם מעבירים לאתר אשפה ופסולת מורשה איתו הם עובדים בשוטף, וכך גם תמנעו מדוחות מיותרים שעלולים להתקבל אם לא תפנו את הפסולת והחפצים מהבית למקום מתאים וראוי לכך.

אם אתם מחפשים לעזור לאדם קרוב אליכם או אם אתם חיים בבית עם אגרן, או אולי אתם בעצמכם אגרנים, אל תחששו ואל תתייאשו, יש מה לעשות, צרו קשר, קבעו פגישה והתחילו חיים חדשים ונקיים יותר, חיים שיצרו עבורכם הזדמנויות חדשות והחלטות טובות יותר, הגיע הזמן לשינוי, הגיע הזמן להתגבר על המשבר ולהתחיל בנקודת מפנה שתיקח אתכם למקומות טובים יותר ורעננים יותר, הגיע הזמן לחזור לקשר עם הסביבה, המשפחה, החברים וכולם, הגיע הזמן לחיים חברותיים יותר. זה לא הסוף.