פינוי דירה ותכולתה- להתחיל מחדש

פינוי דירה, או ליתר דיוק פינוי תכולת דירה, יכול להיות עסק מתיש, רבים מכם ודאי יודעים… כל מי שנדרש אי פעם לעבור דירה או לטפל בדירה של קרוב משפחה שנפטר יודע בוודאי כמה ציוד יכול אדם לאגור במשך חייו. חיים שלמים עוברים עד לרגע של פינוי דירה, חיים מלאים במסמכים, מתנות (בשימוש או סתם שלא נעים לזרוק…), מזכרות, בגדים שנשמרים מעונה לעונה, כלי בית לרבות כלי הגשה ומטבח שצברנו במהלך השנים לשימושים שונים, רהיטים שונים (חלקם בשימוש וחלקם לא), טקסטיל ביתי ועוד ועוד. גם כשעושים זאת לבד, פינוי דירה עלול להיות עסק לא זול בכלל, כולל שכירת ציוד שונה לפינוי (רכב לשינוע, לעיתים יש צורך במנוף או בעגלות מיוחדות לשינוע חפצים כבדים וכיו"ב).

מה חשוב לדעת כשמפנים דירה לבד?

ראשית, לפני שמבצעים בפועל פינוי דירה חשוב להיות מתוכננים היטב על מנת לבצע את התהליך באופן יעיל ובזמן הקצר ביותר. יש לערוך רשימות הממפות את סוג התכולה ובמקביל יש לערוך את רשימת הציוד אשר נדרש על מנת לפנות את התכולה. למשל, כאשר ישנם דברים שבירים כגון כלי זכוכית, כלי חרס וכיו"ב, רצוי להצטייד בחומרים אשר ימנעו היווצרות שברים בעת העברת התכולה, כגון קלקר, דפי עיתון, ניילון "פצפצים" (ניילון עם בועות אשר נועדו לבלום מכות וזעזועים) ועוד. במקרים שבהם הציוד נמסר כולו (כמו בעת פינוי דירה שירשנו ואין אנו חפצים בתכולתה) צריך לתכנן לאן מעבירים כל חפץ, כולל פינוי לאשפה במידת הצורך בדרך חוקית ונקייה בלבד.

הלכה למעשה

כעת, רצוי למיין את החפצים בשטח על מנת להגיע ליעילות מירבית בעת האריזה וההובלה וכן לא להתבלבל. זו גם הזדמנות לזרוק את מה שרצוי לזרוק (ישן, בלוי וללא שימוש) ולעיתים להעלות זכרונות אחרונים מהמקום שאותו אנו מפנים… רצוי להצטייד גם בכלי ובחומרי ניקוי, שכן החפצים עלולים להיות מלאי אבק וכן לעיתים יהיה צורך בניקוי המבנה על מנת להמשיך במלאכת פינוי תכולת דירה.

לפני שאתם ניגשים למלאכה חשבו טוב האם אתם פנויים במידה הנדרשת לביצועה ואם לא כדאי להביא בעל מקצוע אשר יבצע זאת במחיר הוגן.