פינוי דירה בירושה

פינוי דירה מוזנחת

דירה בירושה דורשת טיפול מהיר

מוות של אדם קרוב, במיוחד אם זהו אחד ההורים אינו רגע נעים בחיים של אף אחד. זוהי תקופה עצובה וכואבת בה מסתיים פרק בחייו של אדם. פעמים רבות מותירים אחריהם ההורים דירה אותה הם מורישים לילדיהם. הטיפול בדירה זו היא מעמסה באותו רגע. המעמסה היא קודם כל רגשית: אם מדובר בבית ההורים ובמיוחד אם זוהי דירת ילדותכם, סביר כי נותרו בה חפצים שיעוררו בכם נוסטלגיה ויהיה לכם קשר סנטימנטלי אליהם. עם זאת, פינוי הדירה מחפצים הוא פעולה שיש לבצע אם רוצים למכור את הדירה, להשכיר אותה או אפילו ליעד אותה לשימוש אחד מבני המשפחה. המעמסה בפינוי היא גם פיזית. זו עבודה שלוקחת זמן והיא מאמצת מאוד. לשם כך ישנו שירות מקצועי של פינוי דירה, כולל דירות בירושה הדורשות טיפול מיוחד.

פינוי דירה בירושה הוא מורכב

פינוי דירה בירושה בכלל, אך במיוחד דירה בירושה הוא מורכב. דירות שהתקבלו בירושה הן לרוב מלאות ועמוסות כי התגוררו בהם אנשים מבוגרים שצברו חפצים ומזכרות רבים במהלך חייהם. בנוסף, הצוות שמבצע את הפינוי צריך להיות רגיש וקשוב למזמיני השירות, היורשים, בגלל התקופה הטעונה בה הם נמצאים ובגלל הקשר הרגשי שיש להם לחפצי הבית. עם זאת, יש לבצע את העבודה ביעילות כדי שבסופו של התהליך הדירה תהיה מוכנה לגלגול הבא שלה.

איך מתבצע הפינוי?

לפני היום בו מתבצע פינוי דירה יגיע נציג מטעם החברה כדי לבדוק מה כוללת תכולת הדירה ומה כמות החפצים וגם לבחון את תנאי העבודה- את הגישה לבניין, הקומה, האם יש צורך להביא מנוף על מנת להוציא חפצים מסויימים ועוד. לאחר הערכה זו הוא גם יציע הצעת מחיר. יום הפינוי הוא יום של עבודה אינטנסיבית. צוות הפינוי יגיע מוקדם בבוקר, יוציא את כל החפצים ממקומות האחסון ויתחיל למיין ולארוז אותם כפי שהוא מוצא לנכון- יתכן שהמיון יהיה לפי סוג החפץ ויתכן שלפי מצבו והאם הוא מתאים למכירה. בכל מקרה כל החפצים יפונו כמובן תוך התייעצות איתכם על מנת לראות שלא מפונה חפץ היקר ללבכם. לאחר הפינוי הדירה תנוקה ביסודיות ואף תיצבע כך שתהיה נקיה ורעננה.