פינוי אספנות כפייתית לא עושים לבד

כאשר מתגלה אדם הלוקה באספנות כפייתית, הדבר בדרך כלל נחשף אחרי בידוד של האדם מסביבתו משך הרבה זמן ולרוב באמצעות חשיפה לביתו של האדם, הזקוק פינוי. ביתו של האדם הלוקה בהפרעת אספנות כפייתית בדרך כלל יהיה מלא עד אפס מקום בערימות רבות של חפצים, עיתונים, בגדים, גרוטאות ופריטים שנאספו מן הרחוב, ללא תכלית הגיונית, אלא מתוך חרדה קיומית של ממש אשר התפתחה עם השנים ועם שינויים דרסטיים בחייו עמם לא יכול היה להתמודד. דירה כזו חייבת פינוי אספנות כפייתית מקצועי, אשר מקלה מאוד על ביצוע פינוי שכזה.

פינוי אספנות כפייתית- באופן עצמאי?

ההלם הראשוני שבא בעקבות גילויי הפרעת אספנות כפייתית אצל קרוב כלשהו, מלווה בנסיון הפנמת הדברים הכולל תחושה של אפשרות להתגבר על המחסן הענק הזה כמשפחה, ללא שום צורכי התערבות ולרוב מתלווה לכך גם תחושה הירואית שניתן, באמצעות זריקה אישית של החפצים, להתגבר על העניין. לא כך הוא, פינוי אספנות כפייתית הוא הליך מתיש וקשה נפשית, הן משום ריבוי החפצים וגלויי הדרגתי של חומרת הבעיה והן משום התנאים התברואתיים אשר מתגלים בדירה כזו, שהם, לרוב לא נעימים, בלשון המעטה. לכן התשובה היא שלא ניתן להתגבר על פינוי כזה לבד.

כיצד מבצעים זאת?

ישנן חברות פינוי דירה בתל אביב רבות אשר מבצעות גם פינוי אספנות כפייתית, להן המשאבים האנושיים והמקצועיים הנדרשים על מנת להתמודד עם פינוי שכזה. קבוצה 1 של הליך הפינוי תבוצע בהרחקת האדם הלוקה בהפרעה או בשיתופו בהליך, תלוי מה רמת חרדתו ומהי תגובתו לפינוי ובכל אופן יש לערב בתהליך גם אדם המתמחה בבריאות הנפש לצורך תמיכה נפשית באדם עצמו ובמשפחתו. חברת הפינוי תדאג  לבצע מיון של הערימות והחפצים, ניקוי תברואתי ופינוי מזיקים מהדירה. פינוי כזה לוקח הרבה שעות ועד ימים שלמים עד אשר הדירה ריקה מכל תכולתה הרבה עד מאוד.

ניקוי הדירה

לאחר שחברת הפינוי תפנה את כל חפצי האספנות מהדירה ואת כל אשר לווה לכך, יש צורך בניקוי הדירה על מנת להכשיר אותה למגורי אדם, מכירה או השכרה. הליך הניקוי עצמו עשוי להיות ארוך מאוד שכן דירה שכזו לא נוקתה תקופה ארוכה ביותר בשל הערימות שחסמו כל גישה ולכן יש צורך בעבודה יסודית ומקצועית גם לשם הניקוי עצמו בתום הפינוי. יש לוודא עם חברת הפינוי כי היא אכן מספקת שירות שכזה, המשדרג את ההליך ומשאיר דירה ראוייה למגוריי אדם.