מצבים בהם נדרש פינוי דירה

אגירת שקיות

פינוי דירה אינו הובלה רגילה של תכולת דירה מנקודה אחת לנקודה שניה, אלא פעולה מורכבת יותר אשר ברובה נעשית בגין חפצים שאין להם כרגע שימוש ולא מתוכנן בהם שימוש אישי, לפחות בעתיד הקרוב. ישנם מצבים רבים המביאים אנשים לבחור בפינוי דירה על תכולתה וחלקם יובאו לעיל. על כל פנים, כדאי לזכור כי לא כל חברה המבצעת הובלות, מבצעת בהכרח גם פינוי דירה, לכן יש לוודא על קיום שירות שכזה וקבלת המלצות עליו ועל החברה הנבחרת. בנוסף לכל, חובה לעגן את כל מה שסוכם עם נציג החברה בפגישת המבוא לפינוי, החל מאופי הפינוי ותכולתו ועד יעדו.

מעבר דירה לבית אבות

כאשר אדם עובר לבית אבות, בניגוד לדיור מוגן, רוב חפצי הריהוט נשארים מאחור ולא יהיה בהם שימוש במסגרת החדשה. בנוסף לתהליך המעבר עצמו, שהוא לרוב לא קל הן לאדם שעובר והן לבני משפחתו, הפרידה מחפציו, המסמלים את עברו העשיר וגם את ילדותם או עברם של צאצאיו, עשוייה להיות קשה נפשית ומתישה פיזית, מה גם שלא תמיד ניתן לאפסנם ויש למכור אותם או למסור אותם, הליך מתיש בפני עצמו. לכן, ישנה העדפה מובהקת להיעזר בחברה אשר מתמחה בפינוי דירה הלוקחת את כל החפצים הללו ומוכרת אותם או תורמת אותם לעמותו צדקה.

מעברי דירה אל מעבר לים

לעיתים רבות, מעבר דירה למדינה אחרת לצורכי עבודה אינה כוללת את הריהוט הישן הן משיקולי עלות ההעברה והן משיקולי רצון להתחדש בהזדמנות זו ברהיטים מתוצרת מקומית. היה והדירה הנעזבת נמכרת או מושכרת ללא תכולתה יש צורך בשירות פינוי אגרנות כפייתית גם מחוסר זמן ורצון להתעסק עם הריהוט הישן, ערב הנסיעה העמוס לעייפה וגם בשל החלק הסנטימנטלי שעלול להעיב על הוצאת הריהוט מהדירה באופן יעיל ומהיר. חברת הפינוי תדאג למיין הריהוט, לפרק מה שצריך ממנו ולהעבירו ליעד שנקבע מראש.

פינוי אספנות כפייתית

במקרים של אספנות כפייתית חובה להיעזר בחברה מקצועית אשר תפנה את תכולת הבית באופן היעיל והסבלני ביותר שנדרש לכך, כוון שביתו של אספן כפייתי הוא בדרך כלל עמוס בצורה אדירה עד כדי בלתי אנושית ובלתי מאפשרת תזוזה שלא לדבר על מגורי אדם. לכן רצוי מאוד להיעזר בחברת פינוי אשר גם תדאג להוציא את החפצים וגם תדאג ללנקות ולחטא את הדירה כולל הדברת מזיקים אפשריים אשר יכולים להתקיים באין מפריע בבית שכזה.