מה גורם לאגרנות כפייתית?

סידור וניקיון בתים

מחלת האגרנות הכפייתית הינה מחלה קשה ובעייתית מאוד, אשר אדם הלוקה בה מתקשה להירפא ממנה ולרוב, חוזר לאגור גם לאחר טיפול בעניין. הגורם למחלה הזו הינו ברוב המקרים גורם רגשי. רוב האגרנים הכפייתיים החלו להיות כאלו לאחר שאיבדו משהו שהיה בעל ערך רב עבורם – חבר, בן משפחה קרוב, חיית מחמד שהיו קשורים אליה מאוד וכדומה. האדם אשר מאבד דבר כל כך יקר וחשוב עבורו, מנסה להפנות את הרגשות לכיוון אחר וכך נקשר באופן אובססיבי לחפצים אותם הוא אוסף. בשל הרגשות הרבות שיש לו לחפצים הללו, הוא לא יהיה מוכן להיפטר מהם, אפילו אם הם יהפכו את הבית שלו לאתר אשפה עמוס ומוזנח במיוחד.

טראומה שקשה להתנתק ממנה 

פינוי דירה מלוכלכת

פינוי דירה מלוכלכת

הגורם אשר הביא להיקשרות של האדם אל החפצים הינו כאמור, גורם רגשי. לכן, הטיפול אשר מבוצע בכדי לסייע לאגרנים כפייתיים הינו טיפול מקצועי רגשי, ושילוב של פינוי דירה מלוכלכת על ידי חברה מקצועית המכירה היטב את התחום ויכולה לבצע את העבודה בצורה רגישה במיוחד. חשוב להבין כי חברת פינוי דירה העוסקת בתחום לא תגיע ומיד תשליך את כל החפצים אל האשפה, חשוב מאוד לתת לאגרן את האפשרות להיפרד מהחפצים הללו, ואף בעזרת מטפל פסיכולוגי לסייע בעבודות הפינוי, כך שיוכל להיפרד מהחפצים בצורה טובה ויוכל להשלים את תהליך הטיפול באופן נכון.

שמרו על קשר

פעמים רבות אגרנים כפייתיים שומרים על מרחק מבני המשפחה והחברים הקרובים ומסתגרים עם האגרנות שלהם שרק הולכת ומחמירה. במקרים רבים, עד שבני המשפחה מבחינים במצב, מדובר כבר בבעיה חמורה המחייבת התערבות דחופה של אנשי מקצוע, ופעמים רבות גם זה לא עוזר. לכן, אם אתם מכירים אדם אשר חווה טראומה קשה לאחרונה, אל תשאירו אותו לבד. חשוב ללוות את האדם עם העצב שלו ולסייע לו להשלים את הפרידה בצורה טובה ולא להפנות את הרגשות שיש לו לכיוון אחר ולהתחיל לפתח אובססיה לחפצים, אובססיה אשר תשפיע לו על המשך החיים בצורה משמעותית ועלולה לפגוע בו גם מבחינה נפשית וגם מבחינה בריאותית.