יותר מדי חפצים בבית?

פינוי דירה

צבירת חפצים רבים יכולה לנבוע מסיבות מגוונות. חלק מהאנשים מרגישים צורך לאגור חפץ מסוים בכמות גדולה, חלק אוגרים חפצים רבים במהלך החיים ומסרבים לזרוק או כלל להתמודד עם סידור החפצים וחלק שומרים חפצים כתוצאה מהיקשרות רגשית כזו או אחרת לחפץ או חפצים כלשהם. במקרים חריגים, יש אנשים הסובלים מהפרעת אגרנות כפייתית אשר גורמת להם לשמור חפצים רבים בביתם, לאסוף מהרחוב או לקנות בכמויות גדולות עד לרמה של חוסר אפשרות לנוע בחופשיות בבית. על מנת להתמודד עם כמות חפצים גדולה בבית, מהסיבות הנ"ל או סיבות אחרות, יש מספר דרכי התמודדות.

התחילו בקטן

סידור הדרגתי של החפצים יכול להתאים לאנשים מסוימים, למשל עבור אגרנים כפייתיים או לאנשים אשר לא רוצים להתעסק עם מלאכת הסידור זמן רב ובכך מתעסקים בהדרגתיות. ניתן להתחיל בכל חדר בנפרד ולעשות סדר בחפצים השונים, להחליט מה ניתן לזרוק ומה לא, במה יש שימוש ומה כבר יצא מכלל שימוש ועוד. אם נתקלים בחפצים מיוחדים, או כאלה בעלי משמעות לבעל הדירה, אין צורך להכריח לזרוק או לדחוק בו, שכן יכול להיות שפריט שנראה חסר משמעות עבורכם יהיה בעל משמעות כלשהי עבור אותו אדם. לאחר התקדמות התהליך, האדם ירגיש יותר בטוח וחופשי להשליך יותר חפצים חסרי שימוש, גם כאלה אשר נראו לו בעלי משמעות קודם.

הכל בפעם אחת

אנשים שלא אוהבים להתמודד עם ביצוע הסדר לעיתים יעדיפו לעשות זאת בפעם אחת ולסיים את המשימה כולה הכי מהר שאפשר. מכאן יש אפשרות לביצוע העבודה בעצמכם, תוך השקעת הזמן והמאמצים למיון וסידור החפצים השונים בבית. אפשרות נוספת היא להעסיק חברה מקצועית לפינוי דירה. חברות אלה מציעות צוות מקצועי המומחה בפינויי דירות או תכולות מסוימות מדירות, מקלטים, חצרות וחללים נוספים. הם בעלי הידע, הניסיון והציוד אשר נדרש לפינוי סוגים שונים של חפצים וציוד ויודעים להתמודד עם מקרים שונים, החל מדייר הסובל מאגרנות כפייתית ועד לדירות ירושה אשר התקבלו לאחר פטירת דייר. חברות אלו מציעות גם שירותים משלימים כגון ארגון מחדש של הדירה על מנת לשמור על הסדר, צביעה או תיקונים בהתאם למצב הדירה, קניית חפצים או ריהוט מהדירה, והעברת החפצים לעמותות תרומה או לאתרי הפסולת המתאימים.