התסמינים הקלאסיים במחלת אגרנות כפייתית

פינוי תכולת דירה

ישנן הרבה סיבות הקשורות אל אגרנות כפייתית, זוהי בעצם אובססיה המתפתחת בנפש האדם והתסמינים של מחלת נפש זו הם: חוסר היכולת לזרוק חפצים שכבר התקלקלו או נשברו ואין בהם שימוש יותר, שמירה על חפצים שכבר אינם מתאימים ואין בהם שימוש מתוך מחשבה שאולי יום אחד יהיה בהם צורך. הפחדים הללו, גורמים לאגרן הכפייתי, לאגור עד אינסוף חפצים, אפילו שביתו מתמלא עד אפס מקום, הוא ימשיך לאגור מתוך פחד שיום אחד הוא יזדקק לחפצים אלו. החפצים יכולים לכלול:  בגדים ישנים, מוצרי חשמל, מחברות של בית ספר, ספרים ישנים וקרועים, ועוד. גם בקניות האגרן הכפייתי, יקנה הרבה יותר מאשר כל אחד, אם נגיד וישנו מבצע בסופרמרקט של סבון רחצה  הוא יקנה 10 מכלים כאלה, ואם יצטרך לקנות מלפפונים הוא יקנה המון מהם, כלומר שהמידות של האגרן האובססיבי, אינן פרופורציונליות.

הפחד של האגרן הכפייתי שייקחו ממנו את החפצים

התסמינים הנוספים וההתנהגות המוזרה במחלת אגרנות כפייתית, שקרוביהם של אותם אגרנים אובססיביים יבואו לביקור בביתם "וייקחו" להם את חפציהם. ביתם של אגרנים כפייתיים כל כך מלא וגדוש בחפצים עד שאי אפשר אפילו לדמיין כיצד אדם יכול לגור בבית כזה, אם תראו תמונות באינטרנט של ביתם של אגרנים כפייתיים פשוט תזדעזעו, אם מישהו יחשוב כיצד ניתן לפנות בית כזה הוא יבין שזו ממש משימה בלתי אפשרית. רק כוח אדם מיומן כמו חברות המתמחות מפינוי של אגרנות כפייתית, יוכלו לטפל ולסדר כזה בית אבל גם להם ייקח למעלה משבועיים לגרום לבית להיות אוי למצב מגורים.

כיצד נרפאים ממחלת האגרנות הכפייתית?

השלב הראשון כמו בכל מחלות ההתמכרות, זה ההכרה. יש צורך בהבנה עמוקה שקיימת בעיה  ויש צורך בפתרון מידי. אנשים אלה חיים בבלגן תמידי אולי ההתמכרות הזו שונה מסמים ואלכוהול והיא אינה מסוכנת כמו שאר ההתמכרויות , אבל יש צורך לטפל בה. שלב ראשון יש לפנות לחברות פינוי דירה ולוודא כי האגרן הכפייתי לא יהיה בסביבה, יש לבצע בחולה שהוא אגרן כפייתי, טיפול פסיכיאטרי או פסיכולוגי, על מנת לעזור לו להבין כיצד ניתן לחיות יותר טוב ומה הבעיות שהובילו אותו להיות אגרן כפייתי. מי שיסכים לטיפול, ייווכח כי החיים הרבה יותר יפים מקודם.