דרכים לביצוע ניקוי צואת יונים

פינוי דירה

צואה של יונים היא אחת מהבעיות איתן יש להתמודד, בעיקר בערים הגדולות, בהן היונים מוצאות את מקום מפלטן באזורי הבנייה, בין המרפסות, במזגנים או בגגות. ניקוי צואת יונים יכולה להיעשות בצורה עצמאית או באופן מקצועי על ידי חברה המספקת שירותים מסוג זה. הבחירה היא בידיים שלכם, אך גם באחריות שלכם. לפניכם, כל הדרכים לצורך ניקיון של צואת יונים.

ניקיון עצמאי

אם מדובר בצואת יונים על אדן החלון, הדבר החשוב ביותר הוא לאתר את הצואה כאשר היא עדיין טרייה, באופן זה תוכלו לשפוך מים חמים על גבי הצואה ולנגב בעזרת מטלית על מנת להוריד את השאריות הראשונות. בשלב הבא יש לקחת חומר חיטוי, מומלץ חומר ייעודי או אקונומיקה ולשפשף את המשטח עד לניקיון מלא. כמובן, שיש לעשות את הניקיון תוך נקיטת אמצעי זהירות, כמו כפפות לידיים, ומיד לאחר מכן לשטוף את הידיים היטב ולחטא אותן. ניקיון עצמאי אפשר לעשות כאשר מדובר בכמויות קטנות של צואה ובאזורים קלים לגישה. הבעיה האמיתית היא התמודדות עם צואת יונים בכמויות גדולות ובאזורים אליהם הגישה בעייתית, כמו גגות, מסתורי כביסה או דודי שמש.

ניקיון מקצועי

חברות המתמחות במתן שירותי ניקוי צואת יונים יוכלו לבצע ניקיון יסודי בעיקר באזורים אליהם יש גישה בעייתית וכאשר מדובר בהיקפים גדולים. במידה ומדובר בבניין משותף, מומלץ מאוד, אחת לכמה חודשים, לבצע ניקיון יסודי, על מנת למנוע מצב של התפשטות זיהומים כתוצאה מצואה שהתיישבה באזורים הסמוכים אל הדירות. הניקיון המקצועי מאפשר ניקיון וחיטוי יסודי של המבנה, וכמובן, שמאוד מומלץ, כי לאחר הניקיון, לבצע צעדים מועילים על מנת להפחית מצב בו היונים ימשיכו להשאיר את הצואה באזורים אלו, כמו הצבה של דוקרנים, רשתות ועוד שיטות שונות המאפשרות הרחקת יונים לצמיתות.

כאשר מדובר בכמויות קטנות של צואה, תוכלו לבצע את הניקיון בצואה עצמאית. אך כאשר מדובר בכמויות גדולות ובאזורים אליהם יש גישה בעייתית, הזמינו חברה המתמחה בכך, ודאגו לנקוט צעדים להרחקת היונים מהמבנה.