איך להתגבר על אגרנות כפייתית

פינוי דירה

היום יש יותר ויותר מודעות לתופעה של אגרנות כפייתית. פעם תופעה זאת לא הייתה מוכרת כמעט והיום המצב שונה. תופעה זו נפוצה יותר ממה שרוב האנשים חושבים. תופעה של אגרנות כפייתית מתקיימת ברמות שונות. יש אגרנים כפייתיים שאוגרים רק חפץ מסוים אחד כמו ניירות או עיתונים ויש אגרנים כפייתיים אשר אוגרים סוגים שונים חפצים.

אגרנות כפייתית של מגוון חפצים

יש אנשים שלא משליכים אף חפץ שמגיע אל הבית, אפילו אריזות אשפה, חפצים שאין בהם שימוש. הם רוכשים אוספים או מקבלים מגוון חפצים ולא משליכים אף חפץ כמעט, החפצים נאספים ונאגרים בצורה קיצונית בדירה. תופעה זו גורמת סבל גם לאגרן וגם לבני משפחתו שגרים איתו בבית. לאורך זמן אגרנות גורמת לבית להיות עמוסים כך עד שכל המשטחים בבית מכוסים חפצים וניתן לעבור בבית בשבילים דקים כאשר כל הבית עמוס בחפצים. זה מצב מסוכן ולא בריא עלול לגרום לשריפות למחלות ולחיים לא נוחים.

תוצאות ובעיות חברתיות כתוצאה מאגרנות כפייתית

במצב של אגרנות כפייתית ושל דירה עמוסה באשפה ובחפצי מיותרים לא ניתן כך גם להזמין אנשים אל הבית ולארח חברים ובני משפחה בבית. גם האגרן וגם בני משפחתו מתביישים במצב הדירה ולא מזמינים אנשים. יש לטפל בתופעה של אגרנות כפייתית בשני מישורים. ראשית כדאי לפנות לגורם טיפולי שיסייע לאגרן להשיג שליטה על תופעת האגרנות ולנסות להתמודד איתה ולטפל בה. יש פסיכולוגים ויועצים ומטפלי התנהגות שיכולים לסייע בשיטות שונות ויש אגרנים כפייתיים רבים שהצליחו לשפר את התנהגותם ולהתגבר על האגרנות הכפייתית.

טיפול במישור המעשי

במישור המעשי כדי שהטיפול יהיה אפקטיבי יש להחזיר את הבית למצב רגיל מסודר ומאורגן. חברת פינוי דירה כמו חברת שי פינוי דירה בניהולו של שי שטיקגולד תפנה תוך יום או מספר ימים ספור את הדירה עבורכם ותאפשר לכם ולארגן לפתוח דף חדש וליהנות מדירה מסודרת מפונה ונקייה. אתם מוזמנים להתקשר אלינו חברת שי פינוי דירה ולהתייעץ לגבי פינוי דירה ואיזה שירות נדרש לכם אנו גם מנקים ומחטאים דירות לאחר פינוי הדירה.