אגרנות כפייתית

אגירת שקיות
אגרנות כפייתית הינה הפרעה נפשית הקיימת אצל אחוז לא מועט באוכלוסייה. הפרעה זו מוכרת על ידי פסיכולוגים ופסיכיאטרים בכל העולם, וחלק מתסמיניה המובהקים ביותר הם אגירה בלתי נשלטת של חפצים ושל מוצרי מזון. האנשים הלוקים באגרנות כפייתית נוטים לאסוף חפצים ללא שליטה מפחי זבל, מהרחוב, וקונים מוצרי מזון וחפצים בצורה בלתי נשלטת וללא צורך ממשי. אגירת החפצים היא כה חסרת שליטה עד כי האגרנים אוספים חפצים שבורים, חלודים, מזוהמים, כאלו שאינם תקינים וכאלו שיצאו מכלל שימוש.

איך מתמודדים עם ההפרעה?

אנשים הלוקים בהפרעת אגרנות כפייתית מנהלים על פניו אורח חיים תקין לחלוטין. אנשים אלו יוצאים לעבודה ואף יוצרים קשרים חברתיים. אולם, המצב אצלם בבית הוא קטסטרופאלי ומקשה עליהם לנהל חיי זוגיות תקינים וגם העולם החברתי שלהם נפגע היות וקיים אצלם החשש שמא אותם חברים יגלו את המתרחב בין קותלי הבית. הבתים של הלוקים באגרנות מלאים בערימות על גבי ערימות של חפצים ללא סדר כלשהו ואלו אף מהווים סכנה פיזית של ממש. אחת הדרכים להתמודד עם האגרנות הכפייתית היא שילוב של טיפול פסיכולוגי ופינוי של החפצים מהבית. הטיפול הפסיכולוגי עוזר להתמודד עם הגורמים לתופעה ומנסה לעקור את התופעה מהשורש ואילו הפינוי של החפצים נועד על מנת לאפשר התחלה נקייה ולשפר את חייו של האגרן. ערימות החפצים יכולות להיות מאוד מסוכנות הן בשל סכנת הקריסה שלהן והן בשל העובדה שהן לא מאפשרות ניקיון של הבית והבית הופך לסכנה תברואתית של ממש.

את מי מזמינים?

על מנת לפנות את ערימות החפצים העצומות שמצויות בבית יש צורך לקרוא למומחים בתחום הפינוי וההובלה. ישנן חברות רבות המתמחות בפינוי בתים, כאשר תחום זה הפך להיות כה מפותח, עד כי יש חברות המתמחות בתחומים ספציפיים בפינוי, כגון: פינוי ירושות, פינוי מחסנים, פינוי משרדים, פינוי אספנות כפייתית, פינוי מקלטים ועוד. כאשר אתם מתעסקים בבית של אגרן כפייתי אתם צריכים לוודא כי החברה אותה אתם מזמינים מתמחה בפינוי בתים של אגרנים כפייתיים. פינוי מסוד זה מצריך מיומנות מיוחדת, ציוד מיגון מתאים, יכולת פינוי לאתרי פינוי מורשים וניסיון רב שנים.

איך מוצאים חברת פינוי?

הדרך הטובה ביותר למצוא חברה לפינוי והובלה היא באמצעות מנועי החיפוש השונים. הקלידו את הערכים המבוקשים, כדוגמת "פינוי בתי אגרנים", "פינוי בתים של אגרנים כפייתיים" ומיד תקבלו שלל תוצאות מהן תוכלו לבחור את החברה המתאימה לכם ביותר.