קונה כלי כסף עתיקים

קונה כלי כסף עתיקים

אנשים רבים קונים כלי כסף עתיקים כדי למכרם הלאה לאחרים. כל קונה כלי כסף עתיקים עושה זאת לצרכי פרנסה. הרווחים שלו נובעים מהתיווך בין קניית כלי הכסף העתיקים ומכירתם לאחרים. עלותם של כלי כסף עתיקים נקבעת על פי הביקוש. איסוף כלי כסף עתיקים הוא תחביב.

אנשים ממש משוגעים לכלי כסף עתיקים

אנשים פונים לקונה כלי כסף עתיקים בבקשה שימצא עבורם פריט זה או אחר שהם מאוד מעוניינים שיהיו באוסף שלהם. במכירות אלו אפשר  למצוא פריטי כסף רבים שמגיעים מיורשים שאינם מעוניינים בהם או שהם נזקקים לכסף ומחליטים לממש את האוסף.

לדוגמה, העדה התימנית שעלתה לארץ הביאה אתה כלי כסף רבים וביניהם כלי כסף עתיקים. הכלים הללו ידועים בשוק חובבי כלים מכסף. מדי פעם מתקיים שוק של כלי כסף עתיקים וכל קוניי כלים אלה מגיעים כדי למצוא דברים מעניינים. העולים שהגיעו מתימן לא היו אנשים עמידים. לא היה להם כסף רב וגם שלטונות תימן אסרו עליהם להוציא רכוש וכסף אבל לא התנגדו להוצאת כלי כסף עתיקים. השוק בארץ התפתח ורוב קוניי כלי כסף עתיקים הם חובבי הז'אנר. זה נכון גם לגבי עדות אחרות מאסיה כמו חבל הקווקז, רוסיה או יוצאי צפון אפריקה.

קונה כלי כסף עתיקים

קונה כלי כסף עתיקים – מקצוע עם אופק כלכלי

מצד אחד, יש אנשים תמימים. אנשים שמחזיקים בכלי כסף עתיקים מבלי שהם יודעים את ערכם. בדרך לא דרך הדבר הגיע לידם וכשהם מקבלים מידע לגבי ערכם הם מאוד מתפלאים. זוהי הסיבה שעדיין השוק הזה פועל ובכל פעם מתווספים פריטים נוספים.

מצד שני, יש גם שוק מקצועי. בארץ מתקיים שוק למכירת חפצי כסף וביניהם כלי כסף עתיקים. קונה כלי כסף עתיקים מקפידים על מעקב קבוע שמתפרסם בכל דרך אפשרית לגבי אותם שווקים. ישנן חנויות לממכר כלי כסף עתיקים שמתמחות בקניה ומכירה וכל מי שמעוניין לרכוש אותם מגיע לחנויות אלו. גם קוניי כלי כסף עתיקים מגיעים לחנויות אלו לחפש ולרכוש פריטים שלקוחותיהם הזמינו. תמיד יש אפשרות שמישהו מכר לבעל החנות פריט עתיק מבוקש.

חובבי כלי כסף  עתיקים שמחזיקים מלאי בביתם מקפידים להחזיק אותם בתוך ארון עם דלתות זכוכית וזאת על מנת שכל מי שירצה יראה ולא יגע בהם. את כלי הכסף העתיקים צריך להבריק מפעם לפעם משום שלכסף יש נטייה להשחיר. הברקה מפעם לפעם מחזירה את יופיים בחזרה.