פינוי דירה מלאה בחפצים – מהי אגרנות כפייתית?

אגרנות כפייתית הינה מחלה לכל דבר, מחלה אשר גורמת ללוקים בה לאגור כל דבר שהם יכולים ולשמור כל חפץ, אפילו אם מדובר באשפה או אפילו מוצרי מזון שמתקלקלים. בבית של אדם אשר חולה באגרנות כפייתית ניתן למצוא מגוון רחב של חפצים, כאשר רובם שבורים, הרוסים או ישנים מאוד ומעלים עובש. כמובן, האגרן הינו אובססיבי על כל חפץ שכזה ולכן הניסיון לקחת את החפצים הללו ממנו ופשוט להשליכם אל האשפה לא יעלה יפה אם לא מבצעים זאת בצורה נכונה. חשוב להבין כי האגרן מפתח רגשות כלפי כל אחד מהחפצים שלו, ולכן לקחת אותם ממנו יכול ליצור אצלו טראומה אשר רק תגרום לו לאגור יותר, ואף להתרחק יותר מבני המשפחה והחברים אשר מנסים לעזור לו.

בית עמוס ומלא חפצים 

פינוי דירה מלאה בחפצים

פינוי דירה מלאה בחפצים

המאפיין העיקרי של בית בו מתגורר אגרן כפייתי הינו המראה של הבית. בית של אדם אשר לוקה באגרנות כפייתית הינו בית עמוס ומלא בחפצים שונים, לרוב כמעט ולא ניתן להיכנס אל הבית מבלי לדרוך על החפצים הללו ולהיתקל בזבל רב. בנוסף, עם הזמן נגמר לאגרן המקום המתאים לאחסן בו את החפצים הללו בצורה מסודרת והוא מתחיל לערום אותם בתוך הבית, ערמות ערמות אשר בסופו של דבר מכסות את הרצפה ויוצרות בלגן ולכלוך רב. חשוב גם לזכור כי האגרן יכול לאגור גם מוצרי מזון או חפצים אחרים אשר מושכים ג'וקים ועכברים אל הבית ולכן שכיח לראות מזיקים מסוג זה בבתים של אנשים הלוקים באגרנות כפייתית.

איך מטפלים בזה?

שירות פינוי דירה מלאה בחפצים הטיפול במחלת האגרנות הכפייתית מבוצע תוך שילוב של טיפול נפשי על ידי מטפל מומחה בתחום ותוך עבודת פינוי אגרנות כפייתית המבוצעת על ידי חברת פינוי מקצועית המכירה את הנושא ויודעת כיצד לבצע את עבודות הפינוי ברגישות רבה ואפילו לגייס את שיתוף הפעולה של האגרן בעבודות הפינוי. טיפול שכזה אולי לא יחזיק מעמד לנצח, אך יאפשר לאגרן לפתוח דף נקי וחדש ולטפל בעצמו בצורה הרבה יותר טובה, מבלי שהוא מוקף בזבל רב בכל שעות היום והלילה.