פינוי דירה מוזנחת

אגרנות כפייתית

מי מאתנו לא ביקר בשוק הפשפשים ומצא פריטים שאהב. רובם מגיעים מפינוי דירה מוזנחת. בני המשפחה מעדיפים למכור את הפריטים ולא להתעסק אתם בעצמם. יש גם מקרים שבני המשפחה לוקחים לעצמם חלק מהפריטים שישמשו אותם כמזכרות. תכולה שמפונה מדירות מכל סיבה שהיא צריכה להגיע למקום כלשהו. לרוב אלו המזבלות העירוניות. החברות שנותנות שירותי פינוי דירה מוזנחת יודעות בדיוק לאן יש להפנות כל פריט ופריט. זוהי הסיבה שכל מי שצריך לפנות דירה רצוי לו לשכור את שירותיהן של חברות אלו.

מי מפנה את התכולה? פינוי דירה מוזנחת – עבודה למקצוענים

כל בעלי חברות הפינוי מחזיקים בידיהם רישיונות מתאימים לביצוע העבודה,  להפעלת משאיות ומכולות לפינוי התכולה ולהפעיל מנוף אתו מורידים את התכולה מהקמות העליונות. לעובדים העוסקים עם חומרי הדברה יש רישיון לעבוד בתחום. הם ממוגנים בבגדים מיוחדים המונעים מהם לנשום את החומר ובכלל זה מסכה, משקפיים, כפפות ונעלי עבודה מיוחדות מעל כל זה יש להם סרבל  חסין חומרים מסוכנים.

בעלי החברות מתואמים עם הרשויות המקומיות בכל הנוגע למועדי פינוי תכולת דירות הן של אגרנים והן של תושבים מן השורה. כל רשות אחראית על אתר הפסולת שבתחומה. ישנם ימים שלא ניתן להביא משאיות לאזור ולכן צריך לבדוק מראש את המועדים לקהל הרחב. פרט זה ידוע מראש לכל אחת מהחברות והיא מתכננת את מועד ותכנית הפינוי על פי מידע זה.

פינוי דירה מוזנחת

את תכולת הדירה מפנים לכמה מקומות:

 

  • מזבלה עירונית. בכל עיר או רשות מקומית יש מקום המכונה מזבלת הרשות אליה מגיעות משאיות עם הזבל הביתי ובימים קבועים מראש גם תכולה של דירות וביניהם רהיטים, מכשירי חשמל ועוד.
  • מפעל שחזור. חלק נכבד של דברים שמוצאים בעת פינוי דירה מוזנחת מועברת למפעלי השחזור. בגדים, כלים ובעצם כל מה שניתן לשחזר.
  • עמותות ומעונות. ישנן מספיק עמותות ומעונות בארץ שנתמכות על ידי תרומות של אנשים. פינוי דירה גדולה היא אחד המקורות לבגדים, רהיטים ומכשירי חשמל שאפשר לתרום כדי להעניק אותם לנזקקים.
  • חלק מתכולת הבית מתאימה למכירה בשוק הפשפשים ולכן הם מגיעים לסוחרים בשוק שימכרו אותם ללקוחותיהם.