פינוי דירה אחרי שריפה

אגרנות כפייתית

מחבר:

שריפה בדירת מגורים הינה טרגדיה לכל דבר עבור בני הבית. ביתו של אדם הוא המקום היקר לו מכל, מקום המשמש כמרכז החיים, חרוטים בו זיכרונות רבים, נצברו בו חוויות, קירות הבית עצמם הם בעלי ערך סנטימנטלי עבור בעלי הבית משום החיים שחיו בין כתליו. כמובן משריהוט, חפצים אישיים, מכשירי חשמל, ושאר תכולת הבית היא נכס יקר לכל אדם, ואיבוד נכס כזה הוא דרמטי וכואב. פינוי דירה אחרי שריפה מצריך תשומת לב רבה, רגישות והבנת משמעות הנזק והשלכתו על בני המשפחה.

שריפה בדירת מגורים

לא אחת אנו עדים לשריפות הפורצות בדירות מגורים המכלות את הבית כולו על כל התכולה שבו. כמובן שבמקרה הטוב, רק תכולת הבית נפגעה ולא בני הבית עצמם אך עדיין מדובר בטרגדיה עבור האשים הגרים בבית, שאיבדו את חפציהם ורכושם. ברור כי לאור הפגיעה הרגשית אותה ספגו בעקבות השריפה לא יוכלו בעלי הבית לבצע בעצמם פינוי דירה אחרי שריפה וייאלצו להיעזר בחברה מקצועית שתעזור להם בתהליך המורכב. כיוון ששריפות רבות פוקדות בנייני מגורים בשנים האחרונות מדובר בחברות בעלות ניסיון רב.

הערכה ראשונית

טרם פינוי הדירה עצמו, יש לתאם בדיקת שמאי להערכת הנזק, הסדרת הפן המשפטי ורק לאחר מכן ניתן להתחיל בתהליך הפינוי. נציג מטעם החברה יגיע לביקור ראשוני בדירה לאחר האירוע, לבצע הערכה ראשוני של מצב הדירה, הנזק לשם גיבוש תוכנית עבודה מסודרת לפיה יעבדו. לאחר מכן, בתיאום כמובן עם הלקוח לי תאריכי הפינוי שנקבעו יגיע הצוות המפנה לדירה למיון החפצים שניתן עוד לעשות בהם שימוש, ולבקשת הלקוח ייארזו ויובלו ליעד המבוקש.

חשוב לוודא כי החברה המפנה מחזיקה בכל הציוד הנדרש לפינוי לאחר שריפה, פינוי דירה אחרי שריפה שונה מפינוי רגיל, מצריך שימוש בציוד שונה ודורש ביצוע פעולות משלימות כמו ניקיון יסודי לאחר פינוי. חשוב להפקיד כי הפסולת מפונה לאתרים המורשים להימנע מהטלת קנסות בגין יצירת מפגע תברואתי וכמובן לוודא כי הפינוי עצמו ייעשה במהירות האפשרית, ביעילות ובמקצועיות הנדרשת, במיוחד באירוע רגיש מסוג זה.