פינוי אגרנות כפייתית ברגישות למשפחה

מצבי אגרנות כפייתית טומנים בחובם לא רק השלכות פיזיות שנוגעות למצב הבית אלא גם רגישות מיוחדת באשר לתא המשפחתי. משפחה של אגרנים כפייתיים סובלת מבדידות ומתקשה להתמודד עם האדם האגרן ולכן במקרים רבים משפחות מתפרקות על הרקע הזה של תופעת האגרנות הכפייתית. המרכז לפינוי דירה בישראל מציע שירות מקצועי שלוקח בחשבון את הרגישות הנדרשת במצבים מסוג זה.

פינוי דירה של אגרן

מדובר על מצב רגשי טעון במיוחד שבו אדם אוסף אל ביתו כל מני חפצים ומסתגר בתוך הר של פסולת ואשפה. משום שביסודה אגרנות היא תופעה על רקע רגשי לעתים קרובות נלוות לה תופעות כמו הדחקה או הכחשה. כדי לרתום את האגרן לתהליך חשוב לעבוד מולו ברגישות וללכת איתו צעד אחר צעד. המרכז לפינוי דירה בישראל עם צוותי העבודה המקצועיים והמנוסים יידע לעשות זאת ובבוא העת יניע את האגרן לשיתוף פעולה מלא.

פינוי פסולת וזבל

מה שבעינינו נתפס כזבל בעיניו של אגרן כפייתי הוא זהב. משום כך בבואנו לפנות זבל ופסולת חשוב לעשות זאת בתיאום עם בני המשפחה ובפרט עם האגרן. רק לאחר שנבסס מולו יחסי אמון שבהם ירגיש בטוח ושאין שום כוונה להזיק לו ניתן יהיה להתיר את הפלונטר הרגשי ולהביא את האגרן לשחרר את החפצים ואת עצמו מהמצב הכאוטי שבו הוא נתון.

פינוי חפצים ישנים

חוברות ישנות, בגדים, רהיטים שבורים, מכשירי חשמל תקולים ושאריות מזון- כל אלו ועוד רבים נמצא על פי רוב בבתים של אגרנים כפייתיים. גם פה, נדרשת רגישות מיוחדת למצב המיוחד כדי למנוע סרבנות או התנגדות של האגרן או בני משפחתו. רהיט שבור למשל עלול להיות סימבול עבור האגרן למשהו חשוב הרבה יותר ולכן אין למהר להשליך חפצים לפח. גם פה האמון שנבנה עם המרכז לפינוי דירה בישראל בשלב הראשון יסייע בשלבים הבאים ויביא להירתמות של האגרן לתהליך כולו.

אגרנות כפייתית היא תופעה קשה ומטרידה. הטיפול בה חייב להיעשות בשני מישורים: במישור הפיזי יש לטפל בדירה ובתכולה שלה ובמישור הרגשי יש לבסס יחסים של אמון בין המשפחה והאגרן ובין חברת הפינוי. כך, המרכז לפינוי דירה בישראל מביא לצד הציוד המקצועי גם חמלה, סבלנות ורגישות. למידע נוסף צרו עמנו קשר ונשמח לסייע.