התמודדות עם אגרנות כפייתית בדרך הנכונה

אגרנות כפייתית היא לא תופעה שמורכב מדי לזהות. יכול להיות שמעולם לא נתקלתם בבית של אגרן כפייתי. אבל אם יצא לכם להיתקל באחד, תזהו אותו מיד – הבית מוצף במאות חפצים ישנים, אריזות ריקות של אוכל, קלקרים, קרטונים, פסולת ולעתים אוספים שלעולם לא יוצגו ונותרים להעלות אבק. דירות כאלו זקוקות לביצוע פינוי פסולת דחוף, אבל גם לביצוע פינוי בגדים, פינוי רהיטים ועוד. לרוב, המצב בבתים של אגרנים כפיתיים חמור כל-כך, שלא ניתן להתמודד אתו בלי כלים מקצועיים. לשם כך ניתן להתקשר לחברת סידור בתים.

שלב ראשון

חברת טופיגן היא חברה שכזו. מלבד שירותי פינוי חפצים מסוגים שונים, החברה מציעה שירותים המתמודדים עם בתיהם של אגרנים. ראשית, יגיעו עובדי החברה לבית לשם הערכת המצב וביצוע מיון עם בעל הבית. כמובן שלשם כך צריך לקבל הסכמה מבעל הבית ועליו להבין כי קיימת אצלו בעיה. לאחר שבעל הבית הביע נכונות להשיב את הבית למצבו המקורי, ימוינו החפצים בבית לכאלו שיושלכו ולאלו שיושארו בבית. ביום נפרד, יישלחו עובדי החברה לפינוי הבית בפועל ויעבירו את החפצים ליד שניה, לתרומה או להטמנה באתר מתאים.

שלב שני

חברת טופיגן, המציעה סידור בתים, דואגת ללקוח גם לאחר שהבית פונה מחפצים מיותרים. הרי מלבד החפצים המיותרים, הבית בוודאי צבר לכלוך רב, שהלך והחמיר עם החודשים או אפילו השנים שבהם "ישב" בדירה. לשם כך, בעזרת כלים וחומרים מקצועיים, ובעיקר באמצעות ידע מקצועי שנצבר לאורך שנים של ניסיון, יבצעו עובדי החברה ניקוי יסודי לבית. הכל החל מניקוי הרצפה והרהיטים ועד הברקת הכלים, סידור הארונות וכולי. לאחר מכן יחל תהליך החיטוי, שישאיר את הדירה נקייה מחיידקים, ויאפשר לבעל הבית לחזור לבית נקי.

הימנעו מסכנות

מלבד חוסר הנוחות בו חיים אגרנים כפייתיים, הם גם מסכנים את בריאותם. דירה עמוסה בחפצים יכולה לגרום לדחק נפשי, ללחץ ולחוסר נוחות מתמיד. מלבד זאת, הלכלוך הבלתי נמנע שמגיע עם הבלגאן הנוראי מזיק לבריאות לאורך זמן, וגורם למחלות רבות ושונות. הימנעו מכל אלו וקראו לנו.