אגרנות כפייתית

ישנם אנשים שנוטים לאסוף חפצים ולאחר מכן אינם מסוגלים להיפטר מהם, על אף שאין הם משמשים אותם בכלל. ייתכן ומדובר בגחמה בלבד, ויתכן שמדובר פה באיזשהו חשש להתפתחות של התופעה אגרנות כפייתית. מי שלוקה בתופעה האמורה סובל מלא מעט קשיים, אשר משליכים גם ישירות על סביבתו הקרובה ובפרט בני משפחתו. הדבר הבולט ביותר, בו ניתן להבחין במסגרת התופעה של אספנות כפייתית, קשור ישירות לדירות של האנשים שסובלים מן התופעה.

מהן הסממנים הבולטים של אגרנות כפייתית?

אספנות כפייתית נמנית עם קבוצת ההפרעות הטורדניות ויכולה עם הזמן לפגוע בצורה משמעותית באיכות החיים של האדם ואף לשבש לחלוטין את תפקודו התקין. אגירת החפצים ואיסופם לאחר מכן, איננה למעשה בשליטתו של האגרן, כאשר מה שמנחה אותו נובע בעיקרו ממחשבות טורדניות שגורמות לו למעשה לבצע פעולות מסוימות שמאחוריהן לא עומד שום היגיון. כל זאת ועוד עלול להביא למצב שבו הדירה של האגרן איננה מאפשרת תנאי מחייה הולמים אם בכלל מספקת תנאי מחייה, הכי בסיסיים שיש.

במה מתאפיינות דירות של אגרנים כפייתיים?

האגרן יכול למצוא את עצמו גר בדירה שמהווה מפגע בטיחותי וסביבתי, לא רק עבורו אלא עבור כל השכנים והדיירים בבניין. דירות של אגרנים כפייתיים עמוסות בחפצים שיצאו מכלל שימוש כאשר ברוב המקרים מדובר בפסולת ואשפה רבה. הימצאותה של פסולת זו יכולה עם הזמן להוות קרקע נהדרת להתפתחות של מזיקים, חיידקים ועוד מזהמים שונים שיפגעו בבריאותו של הדייר. הצחנה שעולה מהדירה של האגרן עלולה להיות מנת חלקם של כל דיירי המבנה. לשם כך יהיה צורך בהזמנת שירותי פינוי אספנות כפייתית מחברה מומחית.

שירותי פינוי אגרנות כפייתית

שירותי פינוי עבור דירות של אגרנים כפייתיים, נחשבים כחלק אינטגראלי מהטיפול בתופעה האמורה. אולם טרם ביצוע הפינוי יש לדאוג לכך שהאגרן אכן יבין את הצורך בפינוי של תכולת דירתו, ורק לאחר שהושגה הסכמתו ניתן יהיה ליצור קשר עם מומחה פינוי דירות. חשוב להבין שלא מדובר במשימה קלה,שכן הקושי המובהק ביותר שלמי שסובל מאגרנות כפייתית בא לידי ביטוי באי יכולת להיפטר מכל חפץ וחפץ שנמצא בדירה, בין אם שמיש או מקולקל לחלוטין.