אגירת שקיות

אגירת שקיות

בין האגרנים השונים, אשר לוקים במחלת נפש שמקשה על חייהם וחיי הסובבים אותם, יש כאלה שאוגרים שקיות. במשך שנים הם מחטטים בפחי אשפה בבתים פרטיים, משותפים או בתי העסק השונים. כל שקית בין מנייר או מניילון מתקבלת בברכה. רובם גוררים במשך שעות עגלת קניות עם שקיות מרובות.

איזה סכנות יש בפעולת אגירת שקיות

 

  • אגירת שקיות בדירה מגורים יכולה להוות סכנות רבות בין פריצת שריפה כשכול השקיות עולות באש ומסכנות את יושבי הבית והשכנים שבסביבה. בדרך כלל האגרן אינו מאפשר אוורור הדירה והחלונות אינן נפתחים תקופה ארוכה. אש יכולה לפוצץ את החלונות ולפזר את רסיסי הזכוכית לכל עבר מה שעלול לסכן את הסובבים.
  • אגירת שקיות לאורך שנים גורמת לערעור חיי המשפחה של האגרן. ילדיו מתנתקים ממנו ומעדיפים לעבור לגור עם בן הזוג של האגרן הם מתביישים בתופעה ודואגים שהדבר לא יוודא לחברים שלהם. הם גם לא יכולים להביא חברים הביתה ואין להם מקום נוח לעשיית שעורים. לא אחת עוזב בן הזוג של האגרן את הבית יחד עם הילדים מהלך שמביא בסופו לגירושי הזוג.
  • בנוסף לבית המוזנח אגרן השקיות אינו מטפל בעצמו, לא שומר על היגיינה וחי חיים עלובים. מאחר והוא אינו שמר על קשר עם בני המשפחה והשכנים אין לו מה לאכול והוא נאלץ לאסוף שיירי מזון מפחי האשפה.

אגירת שקיות

מה עושים עם המצב

כל עוד אין ריחות רעים, הבניין אינו מתמלא במקקים אין לאף אחד אפשרות להתערב בנעשה בתוך דירת האגרן. שכנים יכולים להתלונן בפני הרשויות על ריחות עזים שמופצים מהבית ומקקים שמסתובבים בחדר המדרגות ונכנסים לדירותיהם ואז על פי הסמכות שניתנה לרשות בחוק אפשר יהיה לפרוץ לדירה בעזרת צו שבית המשפט נותן ולפנות את המטרד גם ללא הסכמת בעל הדירה.

יש חברות שמתמחות בפינוי דירות של אגרנים ובתוכם גם אגרני שקיות. שיטות העבודה והאמצעים בהם בעלי המקצוע משתמשים מאפשרים פינוי הדירה ללא נזקים. בניגוד לאזרח הפשוט להם יש מידע לגבי מועדי ומיקום המזבלה העירונית אליה אפשר להעביר את תכולת הבית. מה צריך להיקבר ומה ניתן להעלות באש. קרובי משפחה מעדיפים לשכור חברה כזו על פינוי עצמי בעיקר בגלל הקושי הנפשי בפינוי דירה של אב או  אם אגרנים.